Yağ Isıtma (Thermo-Oil) Sistemi
Letsgo Detay
Yağ Isıtma (Thermo-Oil) Sistemi

Yağ Isıtma (Thermo-Oil) Sistemi, enerjiyi maksimum seviyede verimli kullanan bir sistemdir ve optimum ısı transferi özellikleri sayesinde mükemmel pişirme kalitesini sağlar.

Thermo-oil fırınlar radyatörler arasında oluşturulan ısı değişimi ile pişirme sağlar, bu nedenle ekmekler daha fazla nemi korur ve bu da daha uzun raf ömrü sağlar. Ayrıca, Thermo-oil fırınlar herhangi bir sıcaklık dalgalanması olmadan eşit ve dengeli pişirme olanağı sağlar, bu da sadece mükemmel pişirme sonuçları sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlar. Diğer pişirme sistemlerine kıyasla, Thermo-oil ısıtma sistemlerinde yaklaşık %10 enerji tasarrufu sağlanır.

Buna ek olarak, Thermo-oil fırınların üzerinde brülör monte edilmemiştir. Brülör ayrı bir ünite olan yağ kazanına takılır. Bu yağ kazanı, proje kapasitesine göre tasarlanır.  Birden fazla sayıda fırın sadece bir gaz veya mazot brülörünün bağlı olduğu, tek bacalı bir yağ kazanı ile ısıtılabilir. Bu sayede ekonomik üretim sağlanmış olur.

Thermo-oil sistem, taş taban fırınların yanı sıra metal tel bant fırınlar için de kullanılabilir.

TNO Serisi Tek Katli Yağ Isıtmalı (Thermo-Oil) Tünel Fırınlar, ürünleri kalıp veya tava ile pişirmemize olanak tanıyan tel bantlı taşıma sistemine sahiptir. TNO Serisi yüksek kapasiteli endüstriyel fırınlar için tasarlanmıştır.

THERMOIL_K Serisi Yağ Isıtmalı Tas Tabanlı Katli Fırınlar artizan ürünler için çok uygundur. Bu fırınlarda, taş tabanda üretilen ürünlerde çok fazla nem tutulurken, ürünün yanları ve tabanı eşit ve dengeli şekilde pişer.

Arabalı fırınlar söz konusu olduğunda, orta ölçekli fırınlar için THEMOIL_S Serisi tasarlanmıştır. 6.72 m2`den 11.52 m2`ye kadar çeşitli pişirme alanlarında farklı modeller mevcuttur. Sınırlı bir alanda yüksek kapasiteli üretime ihtiyacınız varsa, THEMOIL_S Serisi sizin için en uygun çözümlerden bir tanesidir.

Thermo-oil sistemlerde ne tur ürünler pişirilebilir?

Tost ekmeği, sandviç, hamburger, artizan ekmekler, kuru pasta, kek, çörek gibi her türlü ürünü pişirebilirsiniz. Bu sistem hassas ve dengeli pişirme prensibi ile mükemmel pişirme sonuçları elde ederek çok çeşitli ürün üretimi sağlar.

Thermo-oil yağ ısıtmalı siteme sahip fırınlar, pazardaki tüm pişirme sistemleri arasında en iyi ve en verimli pişirme sonucunu veren sistemlerdir.

Diğer Haberler
Web Banner B3 18
Bizi Gulfood Manufacturing Fuarı'nda Ziyaret Edin - Sarmaşık Standımızı Keşfedin!

Bizi Gulfood Manufacturing Fuarı'nda Ziyaret Edin - Sarmaşık Standımızı Keşfedin!

Sayın Ziyaretçi, Sizi gıda imalat sektörünün önde gelen etkinliği olan Gulfood İmalat Fuarı'na katılmamız için davet etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Sarmaşık Co olarak buradayız ve sizi standımızda ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.

Sarmasik Makina Antalya Halk Ekmek Fabrikasi
Sarmaşık Makina`dan Antalya`ya Modern Halk Ekmek Fabrikası

"Sarmaşık Makinenin son teknolojiyi uygulayarak anahtar teslim kurduğu Antalya halk ekmek fabrikası üretime geçti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Halk Ekmek Fabrikası’nın üretime başladığı ilk gün fabrikayı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu."

Nigde Halk Ekmek Haber
Niğde Halk Ekmek Fabrikasını Sarmaşık Makina Kurdu

Ekmek üretiminde kullanılan endüstriyel ekmek fırınları ve fırıncılık ekipmanları üretimine hız kesmeden devam eden Sarmaşık Makina Niğde Halk Ekmek Fabrikasını kurdu.