Grup Şirketleri
Dünyaya Kök Salmayı Başarmış Öncü Bir Marka

Sektöre ilk adımını 1974 yılında İstanbul’da atan Sarmaşık Makine, 1995 yılında Kocaeli'ne büyüterek taşıdığı fabrikası ile geleceği şekillendirmeye ve geliştirdiği teknolojiler ile dünya çapında adından söz ettirmeye başlamıştır.

Bugün, birçok farklı ülkeye, aynı kalite ve performansta hizmet sunan Sarmaşık Grup, 4 şirketi ile müşterisine profesyonel iş birliği vadetmekte; kalitesiyle fark yaratan ürün ve hizmetler sunmaktadır.


Sarmaşık Makine Sanayi Ve Tic. AŞ – Kocaeli, Türkiye 3
Sarmaşık Makina Sanayi ve Tic. AŞ – Kocaeli, Türkiye

Sarmaşık Grup’un ilk şirketi Sarmaşık Makina Sanayi ve Tic. AŞ, kurulduğu 1974 yılından bugüne, fırıncılık endüstrisi için anahtar teslim çözümler üretmekte; sektörün ihtiyaç ve taleplerine, ileri teknoloji ürünleri ile cevap vermektedir.

Sektördeki yarım asırlık tecrübesi ile Sarmaşık Makina Sanayi ve Tic. AŞ; yüksek kaliteli, dayanıklı ve çevre dostu endüstriyel pişirme fırınları ile ekmekçilik ekipmanları üretmenin yanı sıra müşterisinin karşılaştığı problemlere de anında çözüm üreterek, her koşulda müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.


Sarmaşık Isı Sanayi Ve Tic. AŞ – İstanbul, Türkiye 3
Sarmaşık Isı Sanayi ve Tic. AŞ – İstanbul, Türkiye

1993 yılında Sarmaşık Grup bünyesine dahil edilen Sarmaşık Isı Sanayi ve Tic. AŞ, kurulduğu günden bugüne Sarmaşık Grup’un merkezi olarak hizmet vermektedir. Özellikle ithalat ve ihracat aktivitelerinde bulunan şirket, Sarmaşık markasının dünyaya açılan yüzüdür.

Yüzlerce ülkeyi Sarmaşık ürünleri ile tanıştıran Sarmaşık Isı Sanayi ve Tic. AŞ, yeni pazarlarda Sarmaşık Grup’u temsil etmekte; grubun başarısı için çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.


Sarmatek Corporation – Boston, ABD 3
Sarmatek Corporation – Boston, ABD

Sarmaşık Isı Sanayi ve Tic. AŞ’nin Sarmaşık markasını dünyaya tanıtmasının ardından doğan yeni merkez ihtiyacı sonucunda, 2000 yılında Kuzey Amerika’da kurulan Sarmatek Corporation, Sarmaşık Grup’un Amerika’daki tek yetkili satış, pazarlama ve satış sonrası servis kanalı olarak hizmet vermektedir.

Yaklaşık 20 yıldır Kuzey Amerika’daki müşterilerin tüm ihtiyaç ve taleplerine anında çözüm üreten Sarmatek Corporation, Sarmaşık Grup’un Avrupa’ya açılan ilk kapısıdır.